Hatchback Toyota Yaris nowym liderem
w Europie

Miejski model, który wprowadza nowe standardy
do segmentu B

2021-02-26

2021 rok miejska Toyota Yaris rozpoczęła jako najpopularniejsze auto w Europie. W styczniu zarejestrowano ponad 18 000 szt. tego modelu. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek.

Sukcesy Yarisa w Europie i w Polsce

Rok 2021 bardzo dobrze się rozpoczął dla Toyoty w Europie. W styczniu nowy Yaris zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w 27 krajach Unii Europejskiej. W tym czasie do europejskich klientów trafiło 18 094 szt. tego modelu. Liczba ta jest o 3% wyższa w porównaniu do stycznia 2020 roku, co stanowi bardzo dobry wynik, zwłaszcza w porównaniu z 26-procentowym spadkiem rynku. Łącznie w styczniu 2021 roku zarejestrowano w UE 839 525 nowych samochodów.

Tak dobre wyniki sprzedażowe Yarisa przyczyniły się też do silnej pozycji Toyoty. W pierwszym miesiącu 2021 roku marka sprzedała łącznie 54 336 samochodów i zajęła trzecie miejsce na europejskim rynku.

W Polsce w styczniu 2021 roku zarejestrowano 1543 szt. modelu Yaris, co dało mu drugie miejsce w zestawieniu (zaraz po Corolli), a Toyocie miano najchętniej wybieranej marki samochodowej.

Toyota Yaris
Yaris i nowe standardy w segmencie B

Nowa generacja Yarisa zadebiutowała w Europie w ubiegłym roku, wprowadzając do segmentu pełny napęd hybrydowy 4. generacji oraz najbardziej rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty. Nowy model został zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Jego konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności, dopracowanego zawieszenia i nisko położonego środka ciężkości. Nowością jest także centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera.

Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris

Dowiedz się więcej

Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota przejmuje start-up Renovo Motors Toyota przejmuje start-up Renovo Motors Dowiedz się więcej Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Wzrost sprzedaży pojazdów Toyoty Dane z trzech kwartałów 2021 roku C+walk<sub>T</sub> z systemami bezpieczeństwa C+walkT z systemami bezpieczeństwa Poznaj nowy pojazd Toyoty Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa 1360 km na jednym tankowaniu 50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Budowa Roku 2020