1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowa Toyota PROACE MAX dołącza do gamy samochodów użytkowych Toyota Professional
15 listopada 2023

Nowa użytkowa Toyota PROACE MAX

Duży van poszerza rodzinę modeli PROACE

Toyota Professional stale poszerza swoją gamę samochodów użytkowych, oferując coraz to nowe modele. Do rodziny pojazdów PROACE dołączył właśnie duży, użytkowy van PROACE MAX. Dwa kolejne modele – PROACE i PROACE CITY – zostały zmodernizowane. Niezawodny pick-up Toyoty – Hilux – zyskał zelektryfikowany wariant o nazwie Hilux Hybrid 48V.

 

Toyota Professional oferuje szeroki wybór modeli użytkowych, w tym również zelektryfikowanych. Pojazdy te cały czas są udoskonalane i modyfikowane, tak by jak najlepiej odpowiadały potrzebom klientów.

Duży van Toyota PROACE MAX

Gama aut Toyota Professional została poszerzona o nowy model – PROACE MAX. Auto to z łatwością można skonfigurować zgodnie z potrzebami prowadzonego biznesu. Samochód dostępny jest jako 1- lub 3-kierunkowa wywrotka, w wersji Platforma, jako podwozie do zabudowy, a także w wariancie brygadowym z podwójną kabiną. Do wyboru są też 2 rozstawy osi, 3 długości i 3 wysokości przestrzeni ładunkowej.

W swoim największym wariancie Toyota PROACE MAX Electric ma przestrzeń bagażową o pojemności 17 m3, co jest najlepszym wynikiem w segmencie. Pojazd charakteryzuje się też niskim progiem załadunkowym i otworem ładunkowym o regularnych kształtach, co ułatwia ładowanie i rozładowywanie towarów.

Nowy PROACE MAX został wyposażony w bateryjny napęd elektryczny. Zasięg tego bezemisyjnego auta wynosi do 420 km (wg WLTP).

Modernizacja modeli PROACE i PROACE CITY

Użytkowe modele PROACE i PROACE CITY przeszły modernizację, zyskując nową stylistykę i nowoczesne technologie. Zmiany objęły zarówno wersje van, jak i osobowe warianty PROACE Verso oraz PROACE CITY Verso.

Modele z rodziny PROACE zyskały m.in. nowy wygląd przedniego pasa, światła w technologii LED oraz aluminiowe felgi, które są dostępne w zależności od wybranej wersji. We wnętrzu uwagę zwraca przeprojektowana kierownica, a w wyższych wariantach – cyfrowe zegary, system multimedialny z wbudowaną nawigacją oraz bezprzewodowa łączność ze smartfonem poprzez Apple CarPlay i Android Auto. Wszystkie auta z gamy Toyota Professional otrzymały także najnowszą technologię Toyota Safey Sense.

Warto podkreślić, że wszystkie modele PROACE oferowane są z bezemisyjnym, bateryjnym napędem elektrycznym. Zasięg modelu PROACE z napędem elektrycznym wzrósł o 20 km i wynosi teraz do 350 km. Samochód wyróżnia się doskonałymi możliwościami przewozowymi – przestrzeń ładunkowa może pomieścić do 6,6 m3 towarów, a ładowność wynosi 1400 kg. W wariancie osobowym PROACE Verso może przewieźć do 9 pasażerów.

Z kolei kompaktowy van PROACE CITY w wariancie elektrycznym pozwala pokonać do 330 km, co jest wynikiem o 50 km lepszym niż do tej pory. We wszystkich wersjach odmiany van komfortowo mogą podróżować 3 osoby, a w wersji PROACE CITY Verso – 7 osób. W zależności od wersji auto może pomieścić do 4,4 m3 ładunku o masie do 1000 kg.

Hilux Hybrid 48V w gamie legendarnego pick-upa

Do gamy legendarnego pick-upa Toyoty dołącza nowy Hilux Hybrid 48V. Pojazd ten charakteryzuje się wydajnym napędem zapewniającym niższe zużycie paliwa oraz lepsze osiągi. Auto ma poprawioną reakcję na pedał przyspieszenia, w nierównym terenie dzięki nowemu napędowi porusza się płynnie i zyskuje na zjazdach dzięki odzyskiwaniu energii podczas hamowania.

Hilux Hybrid 48V może przewieźć do 1400 kg ładunku i pociągnąć przyczepę o masie do 1000 kg.

Kompleksowa obsługa klienta

Toyota Professional z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku samochodów użytkowych. W 2022 roku sprzedano 119 tys. takich pojazdów, a w tym roku ten rekord zostanie pobity. Wraz z rozwojem gamy modelowej koncern rozbudowuje także sieć sprzedaży, a także usług skierowanych do klientów wybierających takie pojazdy w ramach programów KINTO, Toyota Financial Services oraz Toyota Insurance Services. Toyota poszerza też liczbę akcesoriów do swoich samochodów użytkowych.

Sieć wyspecjalizowanych salonów sprzedaży i serwisów samochodów dostawczych Toyota Professional została uruchomiona w Polsce w 2019 roku. W najbliższym czasie będzie ona rozbudowywana również na innych europejskich rynkach. Szczegóły dotyczące produktów i usług Toyota Professional zostaną ogłoszone jeszcze w listopadzie.